REFERENCE

RECENZE

NA VLASTNÍ SKLUZ
Zpočátku jsem byl trochu nedůvěřivý k tak velkým "plachtám". Čekal jsem, že budou těžké. Jejich váha mě ale dostala pouhých 1400 gramů na 179 cm. Přesto je lyže stabilní, ideálně tuhá a dá se na ní v pohodě jezdit, když nejsou podmínky na freeride, tak i na sjezdovce. Především si ji však užijete ve volném terénu a prašanu, ale zvládá i zmrzlou krustu či mokrý sníh, protože tvar a prohnutí lyže odpustí i menší chyby při jízdě a zajistí slušný komfort při ostrých zatáčkách v lese. 

Jediná věc, která se dá vytknout, je, že dřevěné horní hrany jsou trochu choulostivé na zacházení a po nějaké době dochází k menším šrámům. Superlativy korunuje nepřekonatelný design lyží. Na povrchu jsou oproštěny od umělé hmoty, lamina, barev, výrazného loga. Jen čistá kresba dřeva.
časopis: Forbes 3/2021

Libor Fojtík

fotograf, skialpinista


Jako člověk z beskydských hor a hrdý patriot jsem i hrdým držitelem lyží špičkového výrobce z Trojanovic. Lyže Four Oaks Skis Grapa 111 mě bezchybně vedou prachovým sněhem k zážitkům, které vám může dát jen nekonečná chuť posouvat své lyžování o krok dále. Hrdost je o to větší že výroba lyží vychází z Trojanovic, čistě z know how lyžařského guru Viktora, který přímo přírodu a její umění prokresluje do samotných lyží. Vždyť o čem je lyžování, je to o souznění s přírodou a toto souznění lyže Four Oaks Skis zcela naplňují od konstrukce až po design. Jako starosta Trojanovic jsem tedy nejen hrdým držitelem lyží, ale také hrdým sousedem Viktora. 

Jiří Novotný

skialpinista, starosta obce Trojanovic

Měl jsem v roce 2018 jedny z prvních vyrobených páru lyží a bral si je na dvoutýdení skialp trip do Gruzie jako takovou "raritu" na doplnění dvou párů lyží Dynafit.

Mohl jsem tehdy porovnávat každý den, tůru od tůry. Velice mě překvapilo, že se po týdnu z garážových prken staly moje hlavní lyže a druhou část akce jsem již absolvoval jen na 4OS.

Lehkost, točivost a celková ovladatelnost lyže je naprosto perfektní. Navíc je člověk neustále středem pozornosti a všichni se na tento designový kousek vyptávají. Toto, tedy design, je snad jediná negativní věc, pokud jste tedy introvert a nerad se na horách bavíte s cizími lidmi...

Nyní jezdím na již druhých vylepšených párech a jiné lyže nepoužívám, a to jak do volného terénu všeho druhu, tak na řezané carvingové oblouky na sjezdovce.

Jsme přesvědčený o tom, že díky preciznosti, kterou do výroby Viktor přenesl ze svého lyžařského umu, si tyto lyže vydobijí hodně vysoké příčky v oblíbenosti všech nadšených lyžařských dobrodruhů.


Martin Hejkal Novotný

CEO, skialpinista

Chtěl bych moc a moc poděkovat Viktorovi za skvělé skialpové lyže, které vyrábí. Lyže již mám třetí sezónu a jsem s nimi velice spokojený.

 I přesto, že nejsem žádný specialista na sjezdy ve volném terénu, tak mi tyto lyže umožnily se spustit i svahy, na které bych si v minulosti netroufl. Snadná ovladatelnost při sjezdu ve volném terénu není na úkor dalších parametrů. Váha lyží i s vázáním je velice příznivá, takže si moc užívám i výstupy po zasněžených svazích.

 Jedinečnost dizajn mých lyží Viktor doplnil i o logo mé firmy, takže mohu říci, že mám opravdu originální pár ski. Lyže od Viktora Poláška mohu jen a jen doporučit a popřát vám mnoho krásných skialpových túr.

Jiří Čupa

skialpinista, jednatel


Lyže Four Oaks jsou naše, tu z Beskyd a jsou jedinečné, lehounké, krásné a krásně jezdí. Nikdo jiný nemůže mít stejné. Kotary jsou allroundky, na skialp je používám pro ne zcela ideální podmínky a na delší tůry, kde menší šířka váha a lehkost stoupání hraje prim. Ale klidně i na sjezdovku na nenáročnou rodinnou lyžovačku, a když náhodou připadne bokem sjezdovky prašánek, tak není člověk naštvaný, že prašanovky nechal doma. Grapy jsou skialpové freeridovky s úžasným výkonem při takto nízké váze. Většinu jednodenních skialpových tůr s dobrou předpovědí nakonec absolvuji na nich, a když to bude ta nenáročná rodinná dovolená a v předpovědi bude hodně sypat, tak bych si i na tu sjezdovku vzal rovnou je.....

Tomáš Mazgaj

skialpinista, lezec, chirurg