LEHKÁ DŘEVA :)

FOUR OAKS SKIS STORY

Tyhle lyže jste asi ještě neviděli. Viktor Polášek je totiž dělá pouze na zakázku a za pár let, co své Four Oaks Skis sám ručně vyrábí, je vymazlil do dokonalosti.

Viktor Polášek vyrostl v malebných Beskydech na východě České republiky, nedaleko polských a slovenských hranic. Díky své celoživotní lásce k lyžování procestoval celý svět jako vyhledávaný soukromý lyžařský instruktor. Jako průkopník kdysi méně známé formy lyžařského sportu "skialpinismu" již více než 10 let ručně vyrábí lyže na zakázku pro vybrané soukromé klienty. S každým novým vyrobeným párem byl Viktorův ručně vyráběný design zdokonalován a testován téměř k dokonalosti. Povzbuzen fantastickou zpětnou vazbou, kterou dostával od svých klientů, se Viktor rozhodl, že nastal čas zpřístupnit lyže Four Oaks lyžařům po celém světě. S tímto cílem se Viktor spojil se svým přítelem a kolegou, vášnivým lyžařem Filipem Kotrbou, a začali budovat malou dílnu, aby pro vás mohli ručně vyrábět nádherně navržené, lehké lyže Four Oaks.


Lyže vyrábí ve Frenštátě pod Radhoštěm a valašské kořeny i valaština pronikla i do názvů lyží. V dílně momentálně vznikají dva typy skialpových - skitouringových lyží: 

KOTARY - do "kotárů" - v překladu znamená - do kopcovitých terénů s křovisky, výmoly a roklemi.
GRAPY - do "grapy" nebo "zgrapy" - v překladu znamená - do strží, příkrých strání a srázů.


FOTOGALERIE